POMPY CIEPŁA
Jak działa pompa ciepła
Opis pracy
Zasadę funkcjonowania pompy ciepła możemy porównać bezpośrednio do działania lodówki. W obu przypadkach mamy do czynienia ze zjawiskiem, w którym dochodzi do wymuszonego przepływu ciepła z obszaru o niższej temperaturze do tego, gdzie jest ona wyższa. W skrócie, pompa ciepła pobiera ciepło z jednego miejsca, aby potem transportować je do innego (w tym przypadku domu lub wybranych jego pomieszczeń).
Wybrane modele pomp ciepła działają w obie strony. To znaczy, że w zimie dostarczają ciepło, natomiast w lecie – odpowiadają za jego odprowadzanie, czyli chłodzenie danego obiektu. W ten sposób oddziałują m.in. na wodę (w zależności od potrzeb), podgrzewając lub schładzając ją do odpowiedniej temperatury. Służącej zapewniania optymalnej temperatury budynków.
Nadają się doskonale do budynków nowych, jak i modernizowanych. Mogą pracować zarówno z dotychczasowymi systemami, jak i całkowicie nowymi instalacjami.
Monoblock i Split.
Urządzenia montowane przez nas potrafia działac przy temperaturach do -30 st.C i posiadają moce grzewcze 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16 kV na 220 oraz 380V.
Urządzenia te odzyskują ciepło z zewnątrz budynku i przekazują je odpowiednio do naszego układu centralnego ogrzewania do podgrzewania wody użytkowej.
Druga wersja powietrze- powietrze, jest to tak zwane ogrzewanie nadmuchowe. Działa na zasadzie klimatyzatora, naściennego, zabudowanego lub centrali wentylacyjnej, rekuperacji. Ciepło z zewnątrz jest transportowane do wewnątrz bezposrednio do powietrza z pominięciem wody grzejników itp.
Pompy ciepła zarówno powietrze-woda jak i powietrze-powietrze mają możliwośc ogrzewania i schładzania w lecie. Wszystkie posiadają nastawe automatycznej regulacji temperatury, np. 22st C .
Taka nastawa automatycznie nam utrzymuję temperature w pomieszczeniu.
Pompy ciepła w użytkowaniu są najwygodniejsze potrafią w zimie grzać a w lecie chłodzic.
Mogą pobierać energie z paneli fotowoltaicznych, redukując koszty ogrzewania do minimum